Pozivamo stanovništvo Općine Poličnik da se zbog povećanog broja  zaraženosti dijela stanovništva naše Općine, a koje je svaki dan u povećanju što manje organiziraju razno razni susreti bez obzira na broj te da se drže svih  uputa koje su na snazi, jer samo tako možemo  svi zajedno i svim  naporima  zaustaviti bar manji postotak zaraženosti.

Budimo odgovorni!

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je kratke upute za osobe koje su dobile pozitivan nalaz na COVID-19 te osobe koje su bliski kontakt oboljele osobe.

Na području Zadarske županije 16 je novooboljelih osoba od koronavirusa. Većinom je riječ o obiteljskim kontaktima i kontaktima sa dosad zaraženim osobama. sedam novozaraženih osoba je sa područja Grada Zadra, tri osobe su sa područja Grada Benkovca, te po jedna sa područja Nina, Polače, Poličnika, Starigrada, Sv.Filipa i Jakova  i Škabrnje.

S obzirom na epidemiološku situaciju i mogući prijenos bolesti COVID-19 sve osobe na području Republike Hrvatske obavezne su pridržavati se stroge mjere fizičkog distanciranja, svih propisanih epidemioloških mjera, posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te nužnih epidemioloških mjera propisanih ovom odlukom.