Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu u Poličniku, dana 17.09.2019. godine (utorak) u vremenu od 08:00 do 10:00 bez vode će biti potrošači u poslobnoj zoni Grabi.

Tijekom radova, do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterna sa vodom za ljudsku potrošnju biti će smještena na ulazu u poslovnu zonu Grabi.

Direktor

Tomislav Matek, dipl. ing. građ.

Općina Poličnik ima namjeru, ukoliko se pokaže dovoljan interes mještana, izgraditi Dom za boravak starih i nemoćnih osoba na području Općine. Isto tako, ukoliko postojeći društveni domovi na području Općine zadovoljavaju zadane kriterije, isti će se također staviti u funkciju boravka za stare i nemoćne osobe.

Djelatnici tvrtke CIKLON d.o.o. za sanitarnu zaštitu čovjekove okoline, Zadar provoditi će mjere sustavne deratizacije na području  Općine.

Suzbijanje štetnih glodavaca provest će se izlaganjem zatrovanih mamaca na sva mjesta gdje se oni obično pojavljuju (podrum, dvorište i eventualno tavan).

Jako nevrijeme praćeno tučom prošloga petka u popodnevnim satima zahvatilo je, prema dojavama  poljoprivrednika, pojedine dijelove općine Poličnik, pri čemu je najjače stradao Rupalj. Pričinjene su veće ekonomske štete na poljoprivrednim kulturama.

Štete nastale u maslinicima nužno je čim prije sanirati uporabom bakrenog pripravka s najkraćom karencom (15 dana) – Neoram WG, kako se ne bi kao posljedica stresa razvila bolest raka masline (Pseudomonas savastanoi).

Pravo na sufinanciranje školskih radnih bilježnica za školsku godinu 2019./2020 u iznosu od 50% imaju učenici od I.-VIII. razreda osnovnih škola koji imaju prebivalište i boravište na području Općine Poličnik, a koji nisu već ostvarili to pravo od drugog grada/općine ili po nekog drugoj osnovi. Ukoliko su školske radne bilježnice već kupljene roditelji imaju pravo na povrat sredstava u iznosu od 50% isplatom na tekući račun korisnika.

1. Objavljuje se javna rasprava o Prijedlogu Izmjena i dopuna Detaljnog plana uređenja Gospodarske zone MURVICA-IK (u daljnjem tekstu: Prijedlog Plana) izrađen od tvrtke BLOCK-PROJEKT d.o.o., Kralja Tvrtka 3, Zadar,  u kolovozu  2019. godine.